Już w roku 2019 obiecano, że w niedalekiej przyszłości japońska firma Sony ma zamiar zaprezentować fanom swoje najmłodsze dzieło, mianowicie PlayStation5. Prawdą jest, że pośród graczy w dalszym ciągu propagowana okazuje się ostatnia konsola oraz nie wygląda na to, by zainteresowanie nią miało osłabnąć. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na zaprojektowanie konsoli do gier najnowszej generacji, w związku z czym gracze nie mogą się jej już doczekać.

Nowe technologie w PlayStation 5

Japońska marka Sony już kilka razy pokazywała, że okazuje się innowatorem na rynku oraz potrafi zaskakiwać fanów. Poprzednia konsola, PS4, ustanowiła wysoką poprzeczkę konkurencji - wszystko przez totalnie nową jakość, której nigdy nie posiadała inna firma. Efekty graficzne, bardzo czułe pady, gierki nowej generacji - fani rzecz jasna umieli docenić tego typu opisane detale oraz dzięki temu na chwilę obecną PlayStation 4 okazuje się być najlepiej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Rzecz jasna nie obyło się bez problemów na starcie - Sony próbowało podnieść różnego rodzaju technologie (co w rezultacie wyszło), jednak sama premiera i przedpremierowe prezentacje PlayStation4 zrodziły ambiwalentne uczucia. Graczom, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej konsoli PS3, nie w 100% przypasowały chociażby pady, albowiem na pierwszy rzut oka wydawały się naprawdę nieporęczne. Definitywnie pady otrzymały zasadniczo zmienioną formę, aczkolwiek kłopotem był pierwotny wypust PS4. PlayStation4 przegrzewała się, urządzenie potrafiło także samo się wyłączać.

Aczkolwiek po krytyce klientów oraz poprawach wrzucanych na bieżąco, było jasne, że jednak marka Sony idzie w prawidłowym kierunku, a zaprezentowana konsola do gier zyskała łatkę kultowej. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które dużo osób wspomina wysoce sentymentalnie.

Czy PlayStation 5 okaże się podobnym sukcesem?

Z pewnością niejeden gracz oraz amator technologicznych nowinek niecierpliwie czeka na ukazanie się najnowszej konsoli do gier. Marka Sony zapowiedziała, że gierki poznane na PlayStation4 ruszą na przyszłej konsoli (mimo wszystko nie będzie to działało odwrotnie, co wielu graczom się nie podoba). Pojawiają się już teraz pierwsze teorie o problemach z przedpremierowymi zamówieniami - mówi się, że firma Sony nie wyrabia się z produkowaniem, jednak nie jesteśmy pewni, czy nie są to aby tylko obłudne pomówienia. W Internecie ukazują się się następne informacje także o tym, że PlayStation 5 może mieć hipotetycznie kłopot z rozdzielczością 4k. Mimo wszystko i w tym przypadku pewne nie jest, co jest rzeczywiste. Wszystko będzie pewne w chwili premiery, czyli dziewiętnastego listopada 2020.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz