Rozgrywki piłkarskie w Katarze nadciągają wielkimi krokami, a przeważająca część facetów z zaciekawieniem odlicza przyszłe doby. W sieci internetowej powstaje wiele głosów na temat tego, jaka gromada zawodników wygra igrzyska sportowe, a jaka posiada nieznaczne możliwości. Nie zabraknie też przytyków wobec przeróżnych piłkarzy. Czy unikalne wydarzenie zagwarantuje nam godne pamięci wrażenia?

Rewelacyjność igrzysk

Mimo pokaźnej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do chwili obecnej zostały zrealizowane, aktualne igrzyska będą wielce zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, mecze wydarzać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest szczególna, z uwagi na fakt iż widowisko sportowe odbędzie się w czasie jesieni. Jest to też ostatni mundial, gdy udział będą brać zaledwie 32 drużyny, gdyż na kolejnym takim zgromadzeniu piłkarskim, liczba reprezentacji zwiększona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Jadowite wypowiedzi piłkarskiego społeczeństwa

Nadchodzące zawody piłkarskie są nieco bardziej dyskusyjne od swych poprzedników. Rodzą się opinie, iż wybór obszaru, w którym mecze piłkarskie mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w piłkarskim towarzystwie dostrzegalne jest wielkie poruszenie. Dookoła mistrzostw bez końca błąkało się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w trakcie budowy boisk i reszty zaplecza, umarła duża liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego historycznego turnieju dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Jaki zespół podniesie w górę złoty puchar?

Pomimo dużej niechęci aniżeli uznania wobec gospodarza zawodów, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą udział w procesie, stawiając na różne drużyny do podniesienia trofeum. Głównymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz